МІЖНАРОДНИЙ АРТ ПРОЄКТ

НЕЗЛАМНА/UNBREAKABLE

Величний мурал "Незламна/Unbreakable" в Вільнюсі вшанував силу українського народу
12 жовтня на будівлі у центрі Вільнюса за адресою вул. Юозапавічюса 9, єдиний в світі робот-мураліс Альберт завершив роботу над неофрескою «Незламна», що вшанувала силу та незламність духу українського народу. Висота муралу - 25 метрів. Площа - 230 квадратних метрів. Стіну для неофрески надала литовська державна організація Turto bankas.

Про це на своєму портілі повідомив уряд Литовської республіки а також посольство України в Литві.
ДІАЛОГ ДВОХ МУРАЛІВ
У центрі нового муралу зображена та сама волонтерка із Запоріжжя Тетяна Дроботя, яка влітку 2022 року "підкорила" так званий "московський дім".
МЕСЕДЖ НЕОФРЕСКИ "НЕЗЛАМНА" – Україні потрібна допомога, не жалість
Нова робота відображає трагічні реалії війни. Команда митців поставили за мету показати красу і незламність України, яка здобуває силу в болісній реальності.

У центрі нового муралу зображена та сама волонтерка із Запоріжжя Тетяна Дроботя, яка минулого року "підкорила" так званий "московський дім". Тепер вона зображена на фоні сакральних скель острова Хортиця в Запорізькій області. Мурал відображає реалії війни, використовуючи фото із серії фотографій, зроблених фотографом Оленою Тітою в Запоріжжі через тиждень після того, як росія підірвала Каховську дамбу. Вона стоїть на фоні сакральних скель, що донедавна були під водою. Біла ватерлінія позаду фігури підкреслює масштаб техногенної екологічної катастрофи, спричиненої війною. Рівень води опустився від 2 до 4 метрів. Узбережжя, всіяне мертвою рибою та сухими водорослями, жахливий запах гнилості в повітрі, сміття, яке винирнуло з-під води – ось що ми побачили та відчули того дня. Все це виглядало так, ніби природа кричала від болю. Незламна вона запрошує стояти разом, непохитно.
БІЛЬШЕ ПРО ПЕРШИЙ МУРАЛ
ЗА ПІДТРИМКИ ЮНЕСКО
За словами організаторів проекту, Artscape та Національної комісії Литви у справах ЮНЕСКО, ця робота є доказом того, що мистецтво може не тільки доносити сильні послання до світу, але й об'єднувати великі спільноти у дуже значущий спосіб. "Незламна" - це спільний проект литовських, українських та естонських митців, присвячений непохитній рішучості українського народу відстоювати свою Свободу, а також важливості нематеріальної культурної спадщини, яка об'єднує громади та нації.
ЄДИНИЙ В СВІТІ РОБОТ МУРАЛІСТ
Великоформатний арт-об'єкт на стіну будівлі було перенесено за допомогою унікального робота "Альберт" (Robot Muralist). З 2016 року естонський художник, інженер і винахідник Мікель Йоала подорожує світом і прикрашає стіни різних будівель роботами вражаючих розмірів. Серед його робіт - мулали на хмарочосах TESLA і Google. Розмір муралу «Незламна» близько 230 квадратних метрів. Висота - 25 метрів.

Під час презентації фрески художній керівник проекту Ліна Шліпавічюте та українські митці говорили про важливість непохитної підтримки України. "Цей арт проект - мистецтво, яке показує красу України, незважаючи на війну, що триває. Водночас він несе послання про сильну ідентичність та красу України в умовах війни, а також про нашу боротьбу за свободу, демократію та краще майбутнє без загрози з боку Росії. Умови війни також допомагають зрозуміти, хто ти є, де твоє серце, де твій дім і рідний притулок - це надає тобі гідності та ідентичності. Ця неофреска "Незламна" - про надію, красу, про те, що навіть якщо буде важко, ми не зупинимося і будемо сильними, тримаючись разом", - розповіла муза неофрески Тетяна Дроботя.
МУРАЛ - ПЕРШИЙ КРОК ДО УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ В ВІЛЬНЮСІ
Власник будівлі, з якої тепер можна буде побачити "Незламну", Turto bankas, називає цей витвір мистецтва статуєю свободи, присвяченою українській боротьбі. "Це дуже помітна будівля в місті, і мурал не дасть нам забути, що українці потребують нашої постійної підтримки більше, ніж будь-коли", - каже Ернестас Чесокас, директор фінансового департаменту Банку казначейства, який тимчасово очолює Turto bankas. За словами Ернестаса Чесокаса, у майбутньому також буде розглядатися можливість створення простору, присвяченого українцям, всередині будівлі - для зустрічей та молодіжних заходів.
МЕДІА ПРО МУРАЛ "НЕЗЛАМНА"

ТЕЛЕВІЗІЙНІ СЮЖЕТИ

News feeds, opened studios dedicated to the mural in Vilnius

МІЖНАРОДНА КОМАНДА

митці з України, Литви і Естонії
 • Lina Šlipavičiūtė
  Vilnius, Lithuania
  Creator
 • Elena Tita
  Zaporizhzhia, Ukraine
  Photo's creator
 • Tetiana Drobotia
  Zaporizhzhia, Ukraine
  Muse
  PR manager
 • Vilnius, Lithuania
  Project Management & Organization
 • UNESCO
  Vilnius, Lithuania
  Sponsor
 • Zaporizhzhia, Ukraine
  Costume Design
 • Mihkel Joala
  Tartu, Estonia
  Mechanical engineer, inventor. Co-founder at "Robot Muralist"

 • Kerttu Kuslap
  Tartu, Estonia
  Co-founder at "Robot Muralist"
Contacts

PHOTO CREDITS:
Elena Tita | Elvadas Činga | Žygimanto Gedvilos | Скірмантас Лісаускас
Žvejų g. 2, A. Juozapavičiaus g. 9, 09310 Vilnius, Lithuania
Website development